Piyasalarda korkak seyir hakim

06-09-2017 09:30:03 Ekonomi

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin güvercin olarak değerlendirilen açıklamalarına karşın, Kuzey Kore geriliminin olumsuz etkisinde.

ABD'de Fed yetkililerinin dünkü konuşmalarının güvercin olarak değerlendirilmesine rağmen, açıklanan fabrika siparişlerinin ağustosta 2014'ten bu yana en hızlı düşüşünü kaydetmesi ve ABD Başkanı Donald Trump'ın söylemlerinin Kuzey Kore geriliminin devam edebileceği endişelerini artırması ile pay piyasalarında satış ağırlıklı bir seyir izlendi.

AVRUPA VERİLERİ OLUMLU GELMESİNE RAĞMAN PİYASA KARARSIZ

Avrupa tarafında, dün açıklanan hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin genel olarak beklentiler seviyesinde olmasının ardından pay piyasalarında karışık bir görünüm hakim.

RİSK İŞTAHI BİST'İ DE ETKİLEDİ

Dolar/yen paritesi dünkü yüzde 0,78'lik düşüşünün ardından bugün de yüzde 0,15 değer kaybederek 108,5'e geriledi. Yurt içinde, açıklanan ağustos ayı enflasyonunun beklentilerin üzerinde artış kaydetmesi ve küresel piyasalarda azalan risk iştahı Borsa İstanbul'da kar satışlarının etkisini artırmasına neden oldu.

Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :